דיקור סיני לאלרגיות עונתיות

 

בעוד האביב מביא עימו הרבה דברים טובים: מזג האוויר חם יותר, פרחים יפים, פיקניקים ועוד,
הוא מביא עימו גם עוד כמה דברים אולי פחות נעימים ובקלות אפשר לומר שהפחות נעים מביניהם הוא תופעת האלרגיות העונתיות.
על פי הרפואה הסינית האביב הוא זמן של התחדשות והתעוררות הטבע,
ואותן תופעות שמופיעות בטבע עשויות להופיע אצל האדם, חלקן יביאו אותו ליצירה והתחדשות, אך חלקן עשויות להתבטא גם בצורה לא מאוזנת, כגון אלרגיות למשל.
למרות שמרשמים ותרופות זמינים תמיד ובאופן נרחב, אין באלו כדי לעזור לנו לחזק את בריאותנו כנגד אותן אלרגיות
ולמניעה הכוללת של תופעות אלרגיות, ובנוסף לכל שימוש בהם בא עם שורה של תופעות לוואי.
לעומת זאת במקרה של תרופות טבעיות ובמקרה של טיפולים תומכים כגון טיפול בדיקור סיני לאלרגיות, יש כדי לעזור לגוף להיות באיזון באופן טבעי, לטפל במצב הבסיסי שגורם לאלרגיות ולתרום לשיפור הבריאות הכללית.

מהיכן מגיעות האלרגיות?
אלרגיות עונתיות מופיעות כתגובה של הגוף לאבקה של פרחים, עצים, עשבים וקוצים, אשר גורמים לתסמינים כגון עיניים מגרדות, עיטוש, נזלת, כאבי ראש, עייפות.
כמו כן אלרגיות הן סימן של חוסר איזון במערכת החיסון. כך שאיזון וחיזוק הגוף יכול להיות הדבר הטוב ביותר כדי לצמצם או אפילו להיפטר עצמך של אלרגיות עונתיות לגמרי.
הדיקור לאלרגיות יתמקד במערכת הריאות, הטחול, הכבד והכליות אשר על פי הרפואה הסינית שותפות באיזון החיסוני שלנו. יש נקודות דיקור רבות בגוף אשר יפעלו לטיפול בסימפטומים ובאיזון מערכות אלה.

כיצד דיקור סיני לאלרגיות יכול לסייע?
אקופונקטורה (דיקור) היא דרך מצוינת בין היתר גם לטיפול בתסמינים של אלרגיות עונתיות, ולהביא את הגוף לאיזון על מנת למנוע הופעת מאלרגיות עונתיות בעתיד.
דיקור עוזר לסובלים מאלרגיות בשני אופנים עיקריים:
1. מקל על סימפטומים, כגון עיניים מגרדות, מחנק, כאבי ראש ועייפות.
2. מביא את הגוף לאיזון ומטפל באלרגיות מהשורש

טיפול בסימפטומים
דיקור / אקופונקטורה היא מעולה בטיפול בתסמינים של אלרגיות. תסמיני אלרגיה רבים ממוקמים מעל הצוואר, כי הוא, בראש (המחנק, כאבי ראש, עיניים מגרדות, וכו ') משמעות הדבר היא שהאנרגיה אינה זורמת בצורה חלקה מן הראש אל שאר הגוף, ולהיפך. ולכן אנחנו צריכים לפתוח את ערוצי הזרימה בצוואר ובכתפיים וכן לאפשר לאנרגיה לזרום.
דיקור יכול גם לטפל בתסמינים בצורה מקומית : שימוש במחטים סטריליות על גבי נקודות של כאב או באיזורים כמו הראש או בצד של האף, המאפשר לאנרגיה תקועה להתפוגג ולעבור בצורה חלקה יותר בכל הגוף. פעמים רבות תורגש הקלה כבר במהלך הדיקור עצמו, הנשימה תהפך קלה יותר, ותרד תחושת הגודש והמלאות.

יתרונות הטיפול בדיקור סיני לאלרגיות
דיקור סיני לאלרגיות עונתיות מסייע לאזן את הגוף באופן כללי. כאשר הגוף נמצא באיזון, התסמינים נעלמים או לא מופיעים מלכתחילה. וחשוב מאד לזכור שכל זה ללא תופעות לוואי. זהו היתרון העיקרי של דיקור סיני לאלרגיות. הבאת אדם לאיזון כך שהגוף יכול לרפא את עצמו ממחלה כלשהי פיזית, נפשית או רגשית.

 


    * שדות חובה

המידע המופיע באתר זה אינו מהווה תחליף להמלצה רפואית

 

דיקור סיני - רפואה סיניתרפואה סינית רפואה סינית

הידעת?

ברוב המקרים טיפולים של פעמיים בשבוע ויותר מביאים תוצאות מהירות יותר

הרשמו לניוזלטר

דיקור בית