דיקור סיני לעייפות

 

עייפות היא מהבעיות השכיחות בעולם המודרני, ושכיחה בתרבות המערבית במיוחד.
מנקודת המבט המערבית, עייפות יכולה להתלוות למצבים פנימיים רבים אותם יש לאבחן או לשלול טרם ההגעה לטיפול ברפואה הסינית. מחלות אשר לרוב מתבטאות בעייפות הן : תסמונת התשישות הכרונית, הפרעה בבלוטת התריס, אנמיה, סכרת לא מאוזנת, הפרעות הורמונאליות ועוד. בדיקת דם חשובה בתהליך האבחון ויש לדרוש אותה מהרופא.

ההתייחסות בתחום של רפואה סינית לעייפות גם היא מבוססת על אבחנה. ברוב המקרים הרפואה הסינית מייחסת את מצבי העייפות למצב של חוסר כלשהו אצלנו בגוף, כך גם בלימודי דיקור סיני. כמו כן, העייפות יכולה להופיע כמובן עקב מאמץ יתר או התשה של הגוף לאורך זמן.
אורח החיים המודרני כולל שעות עבודה רבות, ושימוש במעוררים כגון קפאין אשר עוזרים לנו לתפקד. בשורה התחתונה, למרות כי רבים מאיתנו מרגישים אנרגטיים ביום יום, ישנה עייפות מצטברת אשר עשויה להתעורר בסופו של דבר.
התשה אינה התשה פיזית בלבד, אלא יכולה להיות גם מאמץ מחשבתי, טרדות ואי מנוחה של הראש החושב ללא הפסקה הן במצב שינה והן במצב ערות.

עוד סיבות שכיחות לעייפות הן תזונה לקויה או לא נכונה, מחלה ממושכת, תופעות לוואי של תרופות, תקופת הריון ושינויים הורמונאליים.
מנקודת המבט בתחום של רפואה סינית חשוב מאד לאבחן מהן הסימנים והסימפטומים הנלווים לעייפות, על מנת למצוא את מקורה. לדוגמא, העייפות יכולה להתבטא באיבר מסוים בגופנו כמו הריאות, במקרה זה תורגש בנוסף לעייפות הכללית גם קושי בנשימה. עוד סימפטום לסינדרום זה הוא נטייה להתקררות והצטננות חוזרת והזעה.
אם העייפות באה לידי ביטוי באיבר הטחול, אז נרגיש שינוי בהרגלי התיאבון, חולשת שרירים, נפיחות ויציאות רכות.
אלו הן רק שתי דוגמאות של מצבי חוסר העלולים להביא לעייפות כרונית על פי הרפואה הסינית. אך לא רק חוסר יכול להביא לעייפות על פי התאוריה של הרפואה הסינית, אלא גם עודף, במקרה הזה עודף לחץ.

אדם הנמצא תחת לחץ גדול עלול לסבול מצורה של עייפות הנובעת מחסימה של ה“צ‘י“ בגוף. לחצים חוזרים וסטרס יוצרים עודף פנימי ותקיעות של האנרגיה בגוף, אשר לא מזינה את , האיברים השונים. עשויים להתלוות למצב זה מלבד עייפות גם כאבי ראש, נוקשות בלסתות, כאבים באזור הצלעות, טעם מר בפה ועוד, דיקור סיני לעייפות יכול לפתור מצב זה.

חשוב להבין שהיות וגוף האדם מורכב ביותר, פעמים רבות הגורמים לעייפות יכולים להיות שילוב של מספר בעיות ולרוב קשה יהיה לייחס את הסיבה לעייפות לכיוון עיקרי אחד בלבד, על ידי אבחנה מסודרת ברפואה הסינית ניתן להבין את המצב ומורכבותו ולבנות תכנית טיפולים מדויקת.

לאחר הבנת מקור העייפות, נשתמש בדיקור סיני לעייפות כדי לגרות נקודות בגוף, אשר יזרימו את האנרגיה, יעוררו את המערכות השונות, ויעזרו לשפר את התחושה היומיומית ואת התפקוד המנטאלי והפיזי. ההשפעה של דיקור סיני לטיפול בעייפות היא ניכרת, ותוצאות יורגשו במקרים מסוימים כבר לאחר 3-4 טיפולים.

 


    * שדות חובה

המידע המופיע באתר זה אינו מהווה תחליף להמלצה רפואית

 

דיקור סיני - רפואה סיניתרפואה סינית רפואה סינית

הידעת?

כיום קיימות יחידות לרפואה משלימה בבתי חולים בארץ המשלבות דיקור כטיפול תומך

הרשמו לניוזלטר

דיקור בית