דיקור סיני למיגרנות - כאבי ראש

 

מהי מיגרנה?
מיגרנה היא אחת מבעיות הכאב הנפוצות כיום, והרבה פעמים מהווה בעייה שלא קל להתגבר עליה.
המחלה נחשבת לשכיחה מאוד ומופיעה ב- 20-22% מהנשים ו- 10-12% מהגברים.
לכאב הראש עצמו עשויות להתלוות תופעות מקדימות כגון הפרעות ראייה, עצבנות, עייפות, תחושת כובד ועירפול ולעיתים הסובלים מהמיגרנה יודעים על בואה אפילו יום לפני התעוררות הכאב. הכאב עצמו לרוב יופיע בצד אחד של הראש במצח, מעל או ”מאחורי“ העין ויכול להקרין גם לאיזורים נוספים. בזמן התקף מיגרנה יש רגישות רבה לאור חזק, קולות, ואף לריחות. השהייה בחדר חשוך וסגור הרבה פעמים הכרחית על מנת למתן את עוצמת הכאב ואת ההרגשה המתלווה אליה.
נשים כאמור סובלות יותר ממיגרנות וזאת בגלל המערכת ההורמונלית, אשר חוסר איזון בה יכול להתבטא גם במיגרנה. ההתקף יכול להופיע לפני/בזמן הופעת המחזור החודשי וגם אצל נשים בגיל המעבר, תקופת המנופאוזה. המחלה נפוצה גם אצל ילדים ולעיתים פוגעת מאוד באורח חייהם.

השפעת דיקור סיני למיגרנות
מלבד הטיפול התרופתי במיגרנה, אשר מחולק לטיפול מונע וטיפול בזמן התקף, דיקור סיני למיגרנות היא אחת מהשיטות הנפוצות ביותר לטיפול במצב זה. רבים מהסובלים ממיגרנות באופן כרוני נעזרים בדיקור סיני למיגרנות כטיפול תומך במצבם, אשר עוזר להוריד את כמות ההתקפים ולמתן את רמות הכאב.
דיקור סיני למיגרנות הוא טיפול המשפיע על מספר מערכות בגוף. הוא מותאם לכל מטופל לפי מצבו, על פי איבחון לפי עקרונות הרפואה הסינית המתחייסים לתמונה הרחבה של האדם הכוללת מצב נפשי, תזונה, אורח חיים וסימנים נוספים.

איך זה עובד?
בדומה לטיפול התרופתי, בזמן התקף מטרת הדיקור הסיני למגרנות תהיה להוריד את הכאב ולמנוע את התופעות הנלוות כגון בחילות, סחרחורות, תחושות חום בפנים וכו‘. הדיקור יתבצע במגוון נקודות בגוף על פי הצורך, חלקן בגפיים וחלקן בגב או בראש עצמו. הרבה פעמים תורגש הקלה כבר כמה דקות אחרי הכנסת המחטים, ולאחר שהייה של עד 30 דקות עוצמת הכאב תרד בלפחות 50%. במידה ומדובר בהתקף מיגרנה הנמשך מספר ימים, מומלץ טיפול יום יומי עד להקלה.
בין התקפים נדרש כמובן טיפול מונע המטפל בשורש הבעייה. טיפולי דיקור דיני למיגרנות חד או דו שבועיים בין התקפים יעזרו להוריד את תדירותם, כמות ותדירות הטיפול יקבעו לפי מידת החומרה של המיגרנה ותדירות ההתקפים. מטרת הטיפול תתמקד באיזון פנימי, הורדת מתחים, איזון המערכת ההורמונלית במידת הצורך, וחיזוק כללי.
תוצאות דיקור סיני למיגרנות יורגשו כבר לאחר סידרת טיפולים ראשונית, אך במצבים כרוניים של מיגרנה הנמשכת הרבה שנים נדרש טיפול ממושך, אך בעל תוצאות הדרגתיות ומוחשיות.
מחקרים רבים נערכים בשנים האחרונות על השפעת הדיקור הסיני על מיגרנות, הבודקים את היעילות ואת המנגנונים העומדים מאחורי הדיקור.

 


    * שדות חובה

המידע המופיע באתר זה אינו מהווה תחליף להמלצה רפואית

 

דיקור סיני - רפואה סיניתרפואה סינית רפואה סינית

הידעת?

דיקור בית חוסך זמן, נסיעות, וכסף ומגביר את זמינות הטיפול לציבור הרחב

הרשמו לניוזלטר

דיקור בית