דיקור סיני לצוואר תפוס או כתף תפוסה

הגורמים לכאבים

דיקור סיני יכול להיות פיתרון מאוד יעיל בטיפול ברוב הבעיות בצוואר ובכתפיים. מתח בשרירי הצוואר והכתפיים הם בעיה מוכרת, במיוחד אצל אנשים שעובדים במשרד. ישיבה מול מחשב והקלדה לזמן ארוך גורמים לחוסר זרימה ברקמות ועייפות השרירים. מתח בצוואר יכול להחמיר מסיבות נוספות, כשרבים מהם יכולים להיות מטופלים ע"י דיקור סיני

בחלק העליון של הצוואר, ממש מתחת לקו השער, יש נקודת דיקור חשובה שנקראת GB20.  אם מסתכלים על מסך מחשב או צופים בטלוויזיה לזמן ארוך תוך אימוץ העיניים, יכול להווצר מתח באיזור ולפעמים האיזור מתכווץ. האיזור גם יכול להתכווץ בזמן ריכוז מנטלי ארוך. 
כתוצאה מכך, צוואר מתוח יכול לגרום למספר תסמינים כמו כאבי ראש, חוסר ריכוז, בעיות בזיכרון, נדודי שינה ועצבנות.
 

 
איזורים נוספים
איזורים נוספים של שרירים מתוחים שניתן לטפל בהם ע"י דיקור סיני כוללים את השריר הגדול בין הצוואר למפרק הכתף (שריר הטרפז העליון) והשרירים בין השכמות. חלק מהרופאים מאמינים שכמות המתח שיש בשריר הטרפז משקף את המצב הריגשי של המטופל וכתוצאה מכך מחברים אלקטרודות אלקטרומיוגרפיה (EMG) לשרירים הללו כדי לאבחן את המצב הרגשי של המטופל. 
 
האיזור בין השכמות מתיחס באופן מסורתי, ברפואה הסינית, כאיזור רפלקס הלב. ברפואה הסינית הלב לא מתיחס רק לאיבר לב כמו ברפואה המערבית, אלה כולל מערכת שלימה שמכילה גם את מערכת הדם והמצב הנפשי. לפי נאן-ג'ינג, טקסט רפואי עתיק שנכתב לפני יותר מאלפיים שנים, האיזור בין השכמות משקף את המצב הנפשי.י. רבים מהמטופלים שנמצאים במצב של דאגה או לחץ מפתחים מתח משמאל לעמוד השידרה בין השכמות. השכם השמאלית יכולה להחשב כהשתקפות של מערכת העצבים הלב-סימפתטית. מתח באיזור זה מצביע על פעילות יתר סימפתטית והשהייה של מערכת העצבים הפאראסימפתטית בגלל לחץ נפשי וריגשי מתמיד. 
 
איך דיקור סיני יכול לעזור
איך הדיקור הסיני יכול לעזור לטיפול בכאבים או התכווצות בצוואר או בכתפיים?
לפי ההסבר הקודם, רוב ההתכווצויות בצואר ובכתפיים נוצרים משני גורמים: מאמץ מכני מתמשך ולחץ נפשי. הטיפול צריך לקחת בחשבון את שני הגורמים. בחברה הלחוצה היום, היות שלרוב האנשים יש השהייה פאראסימפתטית כרונית ועודף של פעילות סימפתטית (תסמינים טיפוסיים כוללים: רגזנות, נדודי שינה, ידיים קרות, בעיות בעיכול, דפיקות לב), אנחנו מתחילים באיזון מערכת העצבים. למטרה זו, משתמשים בדיקור. לחלק מנקודות הדיקור ניתן גם להוסיף טיפול בחום (מוקסה) לא ישירה להגדלת זרימה מקומית ברקמה ולגרום לתגובת רגיעה נוספת. 
 
דיקור סיני יכול גם להקל על לחץ כללי, אבל לחץ כרוני, עמוק בשריר מצריך גירוי ישיר. גירוי ע"י מחטים נעשה לצוואר ולשרירי הכתף כדי לשחרר יותר את התכווצות השריר. טרפיית דיקור חשמלי בתדר נמוך יכולה גם לשמש במקרים מסויימים.   
 
 


    * שדות חובה

המידע המופיע באתר זה אינו מהווה תחליף להמלצה רפואית

 

דיקור סיני - רפואה סיניתרפואה סינית רפואה סינית

הידעת?

במהלך דיקור שוררת בגוף תחושת רוגע ולעיתים אף ניתן לשקוע בתנומה קלה

הרשמו לניוזלטר

דיקור בית