דיקור סיני להפרעות שינה

 

כמה מאיתנו מתעוררים רעננים מדי בוקר, לאחר לילה של שינה עמוקה? בעולם המודרני, בו אנשים רבים חווים סדר יום לחוץ המשלב עבודה מרובה, תזונה לא מסודרת והרבה מתח, מצבים של נדודי שינה והפרעות שינם הינם שכיחים מאוד. אורח החיים הלחוץ יוצר מצב בו קשה לנו להרפות, והדבר מתאפיין במחשבות מטרידות, חלומות על עבודתנו ועל המטלות שלנו, ואף חוסר שקט גופני אשר מופיע בשעות הלילה.

לרפואה המערבית יש פתרונות, אך לא תמיד הם מספקים. תרופות נוגדות דיכאון מועילות במקרים מסוימים, אך בדרך כלל, הטיפול התרופתי גורם לנמנום, מפריע לאיכות השינה, ואף יכול לגרום לתלות והתמכרות. אנשים רבים הנוטלים תרופות אלה, פונים במקביל גם לרפואה הסינית, על מנת להשלים את הטיפול ולנסות להתגבר פעם אחת ולתמיד על בעיות השינה.

לדיקור סיני יש השפעה מרגיעה על מערכת העצבים, ולאורך זמן דיקור סיני להפרעות שינה עוזר לטפל בחוסר האיזון אשר גרם לנדודי השינה להתחיל, וכל זאת מבלי ליצור תופעות לוואי. למעשה, מלבד שינה טובה, אנשים לעתים קרובות מדווחים על תחושה חזקה יותר של רווחה ושיפור כללי בבריאות בתקופות בהן הם מטופלים באופן סדיר בדיקור סיני להפרעות שינה.

כפי שרבים יודעים, דיקור סיני להפרעות שינה כולל החדרת מחטים דקות מאוד לנקודות ספציפיות על פני הגוף. לגירוי נקודות אלה יש השפעה על מערכות הגוף השונות, וכך שינוי נפשי וגופני מתחיל להתרחש. הדיקור מוריד מתח וסטרס, מרגיע חרדות, ועוזר לנו להגיע להרפיה הנדרשת בחיים אשר מלאי התרחשויות ומטלות.

הרפואה הסינית אינה מפרידה בין גוף לנפש, ולכן טיפול בגוף יכול להשפיע על הנפש, ולהיפך. כך שבטיפול בבעיות שינה אשר מקורם נפשי, תמיד נתייחס במקביל גם לתופעות גופניות וגם למצב הנפשי במקביל. תורת הרפואה הסינית צמחה מתוך תובנות של פילוסופים טאואיסטיים עתיקים, אשר חשו כי כל תופעות הטבע והנפש הינם מחוברים.

על פי התיאוריה של הרפואה הסינית, הפעילות המנטאלית והתודעה "שוכנים" בלב. היום גם במדע מתברר כי הקשר בין הלב למוח הוא הדוק, ויש בניהם קשרים עצביים. הלב הפיזי תפקידו להזרים את הדם בכל הגוף, אבל משמש על פי הרפואה הסינית גם כמושבה של המודעות והנפש שלנו. כאשר נבצע דיקור סיני להפרעות שינה, נשתמש הרבה פעמים בנקודות דיקור אשר יושבות על מסלולי הלב ומעטפת הלב, נקודות שמלבד השפעתן המרגיעה והמיטיבה על השינה, יתרמו לבריאות הלב הפיזי.

נקודות דיקור על מסלולים אחרים הם יבחרו גם כן בטיפול בבעיות שינה, בהתאם לתלונות המטופל. הרפואה הסינית מזהה צורות רבות של נדודי שינה, ולכל מטופל יבחר צירוף ייחודי של נקודות דיקור סיני שמבוסס על האבחנה האישית שלו. ככל שהטיפול יהיה מדויק יותר, כך ישפיע יותר טוב על בעיות השינה. למעשה, הרפואה הסינית מזהה כי כל אדם הינו ייחודי. כך גם לכל צורה של נדודי שינה יש גם וריאציות רבות.

הטיפול בדיקור סיני להפרעות שינה ישולב בהנחיות תזונה בסיסיות, שכן תזונה לא מאוזנת ובעיקר צריכה של מזונות מעוררים המכילים קפאין וסוכר פוגעים באיכות השינה. תזונה טובה יותר וטיפול סדיר בדיקור סיני יובילו לשיפור משמעותי באיכות השינה גם במקרים קשים.
 

 


    * שדות חובה

המידע המופיע באתר זה אינו מהווה תחליף להמלצה רפואית

 

דיקור סיני - רפואה סיניתרפואה סינית רפואה סינית

הידעת?

הרפואה הסינית היא מהרפואות העתיקות בעולם ומתבססת על ידע של אלפי שנים

הרשמו לניוזלטר

דיקור בית